بیمه درمان تكمیلی گروهی بیمه دانا

bime darman takmili dana

بیمه درمان تكمیلی گروهی بیمه دانا بیمه درمان تكمیلی bimeh darman takmili بیمه درمان گروهی پوشش بیمه های درمان تكمیلی جبران هزينه هاي بستري هزینه های بیمارستانی

درباره بیمه های درمان تكمیلی گروهی بیمه دانا

بیمه دانا با چهار دهه حضور مستمر و توانمند در عرصه صنعت بیمه، به ویژه در بیمه های درمانی توانسته ضمن دستیابی به جایگاه ممتاز در حوزه بیمه های اشخاص و مهمتر از آن، تثبیت سهم خود از بازار بیمه های درمانی، به عنوان یكی از اركان این رشته بیمه ای جایگاه خود را ارتقاء دهد. تغییر رویكرد متولیان حوزه بهداشت و درمان عمومی با اتخاذ راهبرد اصولی در این عرصه از یك سو و ارتقاء سطح مطالبات مردم از كیفیت خدمات بیمه های درمانی از سوی دیگر موجب تغییر سیاست های كلان بیمه دانا در نحوه خدمات رسانی به بیمه شدگان بر مبنای اصل مشتری مداری گردید.

در این راستا، بیمه دانا با مشاركت و همسویی كارشناسان، پزشكان و صاحب نظران این رشته بیمه ای بر مبنای نیازسنجی و با استفاده از مطالعات میدانی، توانست با ارائه طرح ها و ایده های متنوع و كارآمد، ضمن ایجاد رضایتمندی در مشتریان خود، زمینه را برای اجرای مناسب طرح های آتی به عنوان پیشگام حوزه بیمه های درمانی كشور فراهم آورد.

مدیریت بیمه های درمان امید دارد، تا بیمه شدگان عزیز، بر پایه تعاملی مستمر و پایدار، همواره این شركت را در اجرای هر چه بهتر طرح ها و ایده های خود از طریق ارائه پیشنهادات سازنده یاری نماید.

بیمه های درمان تكمیلی دانا

این پوشش بیمه ای جهت جبران هزینه های درمان مازاد بر تعهدات سازمانهای بیمه گر پایه ( شامل بیمه خدمات درمانی، تأمین اجتماعی و ... ) ارائه می گردد و نگرانی بیمه شدگان را از پرداخت هزینه های هنگفت درمان برطرف می نماید.

پیشگامی بیمه دانا در ورود به عرصه رقابتی صنعت بیمه، تجربیات ارزنده ای را در اختیار این شركت قرارداده است؛ كه نتایج  عمده آن عقد قراردادهای بزرگ در زمینه بیمه های درمانی توسط این شركت بوده و هر ساله با بررسی برآیند چنین قراردادهایی، طرح ها و ایده های نوینی بر پایه اصل مشتری مداری تجلی می یابد.

بی تردید بهینه و بهنگام سازی پوشش های بیمه های درمان تكمیلی در قالب خدمات برتر، از راهبردهای اصلی این شركت بوده و مدیریت بیمه درمان با الهام از آن، همواره بر كیفیت خدمات خود در یك فرایند بلند مدت خواهد افزود.

مشتریان بیمه های درمان تكمیلی

با توجه به گروهی بودن این بیمه نامه، مخاطبان و مشتریان آن را كاركنان سازمان ها و شركت های خصوصی و دولتی تشكیل می دهد.

خطرات و ریسك های تحت پوشش بیمه های درمان تكمیلی

پوشش های بیمه ای كه برای گروه های بالاتر از 50 نفر صادر می گردد جهت جبران هزینه های بیمارستانی و جراحی ناشی از بیماری، حادثه و سایر پوشش های اضافی درمانی كه مازاد بر سهم بیمه گر پایه بوده و بیمه گذاران با توجه به شرایط و خواسته های خود می توانند با عقد قرارداد مربوطه از تمام یا بخشی از خدمات ذیل استفاده نمایند :

- جبران هزينه هاي بستري ، جراحی ، شیمی درمانی، رادیوتراپی، آنژیوگرافی قلب، گاماناپف و انواع سنگ شكن در بیمارستان ها و مراكز جراحی محدود و Day Care.

- جبران اعمال جراحی تخصصی شامل جراحی مربوط به سرطان ، مغز و اعصاب مركزی نخاع ، گامانایف ، قلب ، پیوند ریه ، پیوند كبد ، پیوند كلیه و پیوند مغز استخوان

- جبران هزینه های زایمان اعم از طبیعی و سزارین

- جبران هزينه هاي درمانی نازایی و ناباروری

- جبران هزينه هاي مربوط به رفع عيوب انكساري چشم(نظیر عمل لیزیك ، لازك و ...)

- جبران هزینه های پاراكلینیكی (تشخیص درمانی) شامل: سونوگرافی، ماموگرافی، انواع اسكن، انواع سی تی اسكن، انواع آندوسكوپی، ام .آ ر. آی، اكوكاردیوگرافی، استرس اكو، دانسیتومتری، تست ورزش، تست آلرژی، تست تنفس (اسپیرومتری-PFT) نوار عضله (EMG)، نوار عصب (NCV)، نوار مغز(EEG)، نوار مثانه،(سیستومتری یا سیستوگرم)، شنوایی سنجی، بینایی سنجی، هولترمانیتورینگ قلب، آنژیوگرافی چشم و اعمال مجاز سرپائی شامل شكستگی و در رفتگی، گچگیری، ختنه، بخیه، كرایوتراپی، اكسیزیون لیپوم، بیوپسی ، تخلیه كیست و لیزر درمانی

- جبران هزینه های خدمات آزمایشگاهی شامل آزمایشهای تشخیص پزشكی ، پاتولوژی یا آسیب شناسی و ژنتیك پزشكی ، انواع رادیوگرافی ، نوار قلب ، فیزیوتراپی

- جبران هزینه های ویزیت و دارو

- جبران هزینه های دندانپزشكی

- جبران هزینه خرید سمعك

- جبران هزینه عینك و لنز تماس طبی

- جبران هزینه تهیه اعضاء طبیعی بدن

- جبران هزینه اروتز كه بلافاصله بعد از عمل جراحی مورد نیاز باشد

- جبران هزینه تشخیص بیماری ها و ناهنجاری های جنین منوط به داشتن پوشش زایمان

- جبران هزینه همراه افراد زیر 7 سال و بالاتر از 70 سال در بیمارستان

- هزینه آمبولانس و سایر فوریت های پزشكی


نحوه استفاده از مراكز درمانی

شركت بيمه دانا برای سرعت بخشیدن در ارائه خدمات به بیمه شدگان گرامی در سطح كشور با اكثر مراكز تشخيصي و درماني اعم از خصوصي و دولتي طرف قرارداد مي باشد، لذا به منظور كاهش هزینه ها و امكان كنترل كمی و كیفی خدمات در مراكز درمانی درخواست می گردد بیمه شدگان برای جلوگیری از پرداخت هزینه های اضافی پس از دریافت معرفی نامه از بیمه دانا به مراكز درمانی طرف قرارداد مراجعه نمایند.

- در صورت نیاز به استفاده از خدمات بیمارستان ها و مراكز درمانی خارج از محل سكونت ، بیمه شدگان می توانند با ارائه كارت درمانی به شعب بیمه دانا در سطح كشور مراجعه و ضمن دریافت معرفی نامه ، از خدمات بیمارستان ها و مراكز درمانی طرف قرارداد بهره مند گردند .

 - در صورت استفاده از بیمارستان های طرف قرارداد بیمه دانا كه با سازمان های بیمه گر پایه قرارداد ندارند پس از كسر فرانشیز ( سهم بیمه گر پایه ) امور مربوط به درمان امكان پذیر خواهد بود . شایان ذكر است بیمه شدگان محترم در استفاده از بیمارستان های غیر طرف قرارداد نیز مجاز خواهد بود .

مدارك مورد نیاز جهت صدور معرفی نامه به بیمارستان ها و مراكز درمانی طرف قرارداد

- كارت معتبر بیمه دانا یا معرفینامه از سوی بیمه گذار

- گواهی پزشك معالج مبنی بر نوع بیماری یا عمل جراحی مورد نیاز

- تصویر دفترچه بیمه، بیمه شده اصلی و بیمار

- اصل شناسنامه فرزندان مونث بالای 17 سال و مطلقه

- گواهی اشتغال به تحصیل برای فرزندان مذكر بالای 22 سال حداكثر تا سن 25 سال تمام (دانشجوی دكتری 26 سال)

چنانچه بیمه شده هزینه های بیمارستانی را شخصاً پرداخت نماید می بایست ابتدا سهم بیمه گر اولیه (تأمین اجتماعی یا خدمات درمانی) خود را دریافت و سپس تصویر برابر اصل مدارك درمانی به انضمام تصویر چك دریافتی از بیمه گر اولیه (در صورت عدم صدور چك توسط بیمه گر پایه و واریز به حساب بیمه شده بایستی اخذ تاییدیه از بیمه گر پایه درج گردد) و تصاویر شناسنامه و دفترچه بیمه (اصلی و بیمار) و كارت درمانی معتبر را برای دریافت سهم بیمه دانا ارائه نماید كه در این صورت هزینه ها با رعایت اصل هم ترازی مراكز درمانی طرف قرارداد بیمه دانا و تعرفه های مصوب و آیین نامه های بیمه مركزی و مقررات مربوطه محاسبه و پرداخت می شود.

خدمات ویژه

الف- سامانه اطلاع رسانی قرارداد درمان

بیمه گذاران و بیمه شدگان محترم می توانند با مراجعه به سامانه استعلام درمان به آدرس اینترنتی :

 DANA-INSURANCE.COM/ESTELAMDARMAN با وارد كردن كد ملی و سال تولد افراد خانواده آخرین اطلاعات وضعیت درمانی خود همچون: افراد تحت تكفل، معرفی نامه، خسارت های بیمارستانی و پاراكلینیكی را دریافت نمایند.

ب- كیوسك بیمه ای

كیوسك بیمه ای با هدف صرفه جویی در زمان و خدمات رسانی سریع به بیمه گذاران راه اندازی گردیده است و به نوعی یكی از طرح های ویژه بیمه دانا در زمینه بیمه های درمانی در سطح صنعت بیمه است. در این طرح، بیمه شده بدون مراجعه به شعب بیمه دانا و تنها با ارسال تصاویر دستور پزشك و مدارك شناسایی، می تواند معرفینامه بیمارستانی خود را از این كیوسك ها كه در بیمارستان های طرف قرارداد نصب شده است، دریافت نمایند.

ج- سامانه اطلاع رسانی پیامكی

این سامانه به منظور اطلاع رسانی به بیمه شدگان در خصوص خسارت های پرداختی، وضعیت پرونده و نیز مانده سقف ریالی معرفینامه طراحی شده است. در این طرح بیمه دانا اطلاعات یاد شده را از طریق پیامك به بیمه گذاران خود ارسال می نماید.

د- سیستم مشاوره و ارجاع

اين سيستم براي اولين بار در شركت بيمه دانا و به منظور راهنمائي بيمه شدگان در زمينه هاي مختلف درماني مانند : اطلاع از مفاد قراردادهاي في مابين، راهنمائي هاي اختصاصي به بيمه شدگان ارائه اطلاعات در خصوص امكانات مراكز درماني طرف قرارداد و همچنين كاهش هزينه ها و جلوگیری از اتلاف وقت بيمه شدگان طراحي گرديده و اين عزيزان مي توانند براحتي و طي تماس تلفني در ساعات اداري اطلاعات مورد نياز خود را دريافت نمايند.

هـ- سرويس آنكال 24 ساعته پزشكان

در این طرح ، به منظور استفاده بهينه از خدمات مورد تعهد این شركت ، پزشكان معتمد بيمه دانا در سراسر كشور آماده پاسخگوئي و ارائه مشاوره هاي درماني مورد نياز جهت استفاده از مراكز درماني متناسب با نياز بيمار از طريق تلفن هاي اعلامي بر روی پرتال این شركت واقع در بخش مراكز ارائه خدمات بیمه ای پزشكان آنكال بوده و در طول ساعات شبانه روز و در مواقع لزوم ، هماهنگي هاي لازم را با مراكز درماني طرف قرارداد جهت بستري بيمه شدگان  فراهم مي نمايند.

و - كارت طلایی درمان

این كارت به منظور رفع پریشانی خاطر و استرس بیمه شدگان و اطرافیان ایشان در مواقع بروز بیماری و حوادث ، طراحی و در اختیار هریك از بیمه شدگان قرار می گیرد تا در اینگونه موارد با اطمینان خاطر از نبود مشكلات مالی و رفع دغدغه های احتمالی ، صرفاً به فكر بهبودی و سلامت خود و عزیزانشان باشند . این كارت در كلیه مراكز درمانی طرف قرارداد ( كه بیش از 95% بیمارستان های كشور را شامل می شود ) معتبر بوده و بیمه شدگان در طول شبانه روز و با ارائه این كارت می توانند از خدمات بستری در مراكز مذكور بدون هیچگونه محدودیت سقف تعهد و یا پرداخت فرانشیز و هزینه های خارج از تعهد استفاده نمایند .

( هزینه های مورد تعهد طبق مفاد قرارداد فی مابین توسط بیمه دانا پرداخت شده و اینگونه هزینه ها (خارج از تعهد و فرانشیز ) از محل سپرده بیمه گذار تأمین خواهد شد .

bime darman takmili dana


تعداد بازدید :6403

نظرات و سوالات شما

نرخ بیمه درمان گروهی برای ۱۸ نفر از اعضای شرکت می خواستم

  • 1396/01/18

ارسال نظر و یا سوالات شما

حاصل جمع این دو عدد چیست؟ 15 + 18