بیمه باربری صادراتی و وارداتی و داخلی كارآفرین

bime barbari

بیمه باربری صادراتی و وارداتی و داخلی كارآفرین بیمه باربری بیمه حمل و نقل كالا باربری صادراتی و وارداتی بیمه باربری كالا باربری ترانزیت بیمه باربری كارآفرین bime barbari karafarin


بیمه حمل و نقل كالا یا بیمه باربری ، قدیمی ترین رشته در بیمه های بازرگانی است. در این نوع بیمه خسارت های وارد شده به كالا در اثر وقوع خطرهای بیمه شده در مسیر حمل جبران میشود و بیمه گر در مقابل دریافت حق بیمه متناسب با پوشش بیمه ای ازبیمه گذار، تعهد می كند كه چنانچه كالای مورد بیمه در جریان حمل و جابجایی ازمبدأ به مقصد مندرج در بیمه نامه و به علت وقوع یكی از خطرات مندرج در بیمه نامه تلف و یا دچار خسارت شد و یا بیمه گذار براساس قوانین و مقررات بین المللی متحمل پرداخت هزینه هایی گردید، زیان وارد به كالا را جبران كرده و هزینه ها را هم بپردازد.

انواع بیمه حمل و نقل كالا شامل حمل و نقل داخلی, صادراتی, وارداتی و ترانزیت كه به صورت زمینی، دریائی، هوائی و یا تركیبی از آن ها با حداقل نرخ ممكن، تحت كلوزهای مختلف (A,B,C & Total Loss)و برای پوششهای متفاوت توسط این شركت ارائه می شود.

معرفی انواع بیمه باربری

بیمه نامه باربری وارداتی :

این بیمه نامه یكی از اسناد مورد نیاز جهت گشایش اعتبار در بانك ها بوده و خطراتی كه در حین حمل، كالاهای خریداری شده از كشورهای مختلف جهان به مقصد ایران را تهدید می كند تحت پوشش قرار می دهد.

بیمه نامه باربری صادراتی :

این بیمه نامه كالاهایی كه از ایران به مقصد كشورهای خارجی حمل می گردند و بر اساس شرایط فروش نیاز به بیمه نامه صادراتی دارند، را تحت پوشش قرار می دهد.

بیمه نامه باربری ترانزیت :

مبدأ و مقصد برخی از حمل ها در خارج از مرزهای جمهوری اسلامی ایران بوده و كشور ایران تنها در مسیر حمل قرار دارد. برای تحت پوشش قرار دادن محمولاتی كه به این روش حمل می گردند بیمه نامه های باربری ترانزیت صادر می گردد.

بیمه نامه باربری داخلی :

بیمه نامه های باربری داخلی یكی از بیمه نامه های باربری است كه صاحبان كالا جهت تحت پوشش قرار دادن محموله هایی كه مبدأ و مقصد حمل آنها یكی از شهرهای ایران می باشند، آن را تهیه می نمایند.

شرایط عمومی و اختصاصی

خطرات تحت پوشش در بیمه حمل و نقل داخلی از دو گروه تشكیل می شوند :

خطرات اصلی: آتش سوزی و حادثه وسیله نقلیه شامل: تصادف، تصادم، واژگونی و سقوط وسیله نقلیه
خطرات اضافی كه بر حسب توافق و با دریافت حق بیمه اضافی هنگام صدور بیمه نامه به خطرات اصلی اضافه می شوند از قبیل خسارتهای ناشی از بارگیری، تخلیه، سرقت كل محموله به همراه وسیله نقلیه، آب دیدگی و سقوط كالای مورد بیمه از روی وسیله حمل

bime barbari


تعداد بازدید :3264

نظرات و سوالات شما

Baraye bime barbari kala az bandar che madareki lazem hast?

  • 1395/12/17

ارسال نظر و یا سوالات شما

حاصل جمع این دو عدد چیست؟ 12 + 16