نشست خبري مدير عامل بيمه تجارت نو


نشست خبري مدير عامل بيمه تجارت نو بيمه تجارت نو پوشش‌هاي جديد ريسك‌ بيمه هاي عمر و زندگي فرآيند صدور بيمه نامه پوشش درمان تكميلي پذيرش نمايندگي tejarat e no

تاریخ خبر : 1395/02/19

سيد محمد عباس زادگان مدير عامل شركت بيمه جديد التأسيس تجارت نو امروز در جمع اصحاب رسانه اهداف و برنامه هاي اين شركت را تشريح كرد و به سئوالات خبرنگاران پاسخ داد.

به گزارش روابط عمومي بيمه تجارت نو، سرفصل هاي اظهارات مدير عامل اين شركت به اين شرح است :

> سهامداران اصلي شركت بيمه تجارت نو را بانك تجارت، پست بانك، شركت هاي سرمايه گذاري آستان قدس رضوي و سرمايه گذاري غدير كه سازمان هاي پولي و مالي محسوب مي شوند، تشكيل داده اند.

> چندان در صدد اين نيستيم كه پوشش هاي مرسوم شركت هاي بيمه را ارائه كنيم. ارائه پوشش هاي جديد براي ريسك هاي بخش انرژي علي الخصوص در مواردي كه پوشش بيمه اي ندارند از بزرگترين اهداف شركت بيمه تجارت است.

> در حال حاضر در ايران به نسبت كشورهاي ديگر در بخش بيمه هاي عمر و زندگي موفقيت چنداني نداشته ايم و با توجه به تجارب قبلي، طراحي بيمه نامه هاي جديد و متمايز را در دستور كار خود قرارداده ايم.

> فرآيند صدور بيمه نامه را بايد از پيچيدگي درآورد و از سوي ديگر دسترسي مردم براي استفاده از امكانات بيمه اي را آسان كنيم و كار به گونه اي پيش برود كه تمامي شعبات بانك تجارت و پست بانك ميزي با عنوان ميز خدمات بيمه اي داشته باشند كه ابتدا اميدواريم كار به تدريج پيش برود و توسعه پيدا كند.

> عدم دسترسي و محدوديت مالي روستاييان سبب شده كه پوشش هاي مورد نياز آنان كه اعم از بازنشستگي روستاييان و پوشش درمان تكميلي است با مشكل مواجه شود و ما اميدواريم كه بتوانيم به نياز آنان پاسخ بدهيم.

> پيش از تحريم ها وضعيت خوبي به لحاظ همكاري هاي برون مرزي در حوزه صنعت بيمه نداشتيم و معمولاً منابع از كشور خارج مي شد و ما تلاش ميكنيم كه همكاري دو سويه و جذب سرمايه و تبادل تجربيات را با كشورهاي ديگر جهان ادامه دهيم.

> سرمايه اوليه اين شركت ۲۵۰ ميليارد تومان است و اميدواريم اين رقم در آينده نزديك به چهار هزار ميليارد تومان برسد.

> مردم چندان از روند پرداخت خسارات، رضايت ندارند و ما به اين سمت خواهيم رفت كه بلافاصله پس از وقوع خسارت در محل حاضر شويم و به صورت ديجيتال عمليات پرداخت را انجام دهيم. بيمه گذار در چنين شرايطي مي تواند ضمن دريافت سريع خسارت خود نسبت به مبلغ دريافتي نيز اعلام نظر كند تا مجدداً پيگيري شود كه اين امر رضايت آنان را به دنبال خواهد داشت.

> سرفصلي به نام « بانك-بيمه » بازكرده ايم و در آينده موضوع پوشش هاي بيمه اي سپرده ها و وثيقه هاي بانكي مورد نظر است كه البته هنوز اين رشته هاي بيمه اي در ايران ارائه نمي شود و كارهاي پژوهشي آن در حال پيگيري و انجام است.

> از مراكز علمي، آموزشي و تحقيقاتي و فعالان حوزه رسانه درخواست مي كنيم كه ايده هاي جديد خود را به ما عرضه كنند تا به گونه اي در سود ناشي از آن سهيم شوند.

> مصوبه رشته بيمه اي « مهربان زندگي » و « مهريار زندگي » را در حوزه بيمه هاي عمر از بيمه مركزي دريافت كرديم كه انشاالله تا خرداد ماه ارائه خواهد شد. ويژگي اين بيمه نامه سادگي و به دور از پيچيدگي آن و همچنين اقساط ساده و انعطاف پذير است و از سوي ديگر قابليت فروش در شبكه هاي بانكي را نيز دارد. بازنشستگان هم مي توانند با خريد اين برنامه، دريافتي هاي خود را به شكل چشمگيري افزايش دهند.

> در سال جاري بين ۵۰ تا ۱۰۰ ميليارد تومان پيش بيني پرتفوي كرده ايم.

> فارغ التحصيلان دانشگاه هاي معتبري نظير پلي تكنيك را كه در حوزه انرژي فعاليت دارند، جذب مي كنيم و با آموزش هاي بيمه اي، پروژه شناسايي ريسك ها و نحوه پوشش آن را دنبال كنيم. البته گزارش هاي تحقيقي و تحليلي نيز در اين حوزه بسيار اندك است كه بايد در اين خصوص نيز كار كنيم.

> جذب سرمايه هاي خرد روستاييان از راه هاي ديگر جذب پرتفو است و با توجه به همكاري دو بانك معتبر اميدواريم كه اين روند با شتاب بيشتري دنبال شود.

> در فعاليت اقتصادي و به خصوص بيمه اي احتمال هر ريسكي وجود دارد اما ما بر اين باوريم كه با اتخاذ تمهيداتي مي توان ميزان اين ريسك پذيري را كاهش داد. مثلاً رابطه ما با بانك يك ارتباط دو سويه و حرفه اي است و بايد به درك متقابلي از هم برسند تا مشكلات احتمالي به حداقل برسد.

> مشتري بانك بايد اين امكان را داشته باشد كه خدمات بيمه اي ساده نظير ليزينگ را به صورت مستقيم از دفاتر خدمات بيمه اي مستقر در بانك دريافت كنند كه ساز و كار آن به زودي مشخص خواهد شد.

> تاكنون براي ده شعبه در استان هاي فارس، همدان، شيراز، ساري، اصفهان و ... طبيعتاً هزينه هايي براي تجهيز و كادر نيروي انساني صورت گرفته كه قطعاً با جذب پرتفوي مناسب جبران خواهد شد. قبول داريم كه هزينه هاي بالاسري در سال نخست بالاست ولي ما اعتقاد داريم كه يك تيم حرفه اي با امكانات مناسب مي تواند پرتفوي بيشتري را در صنعت بيمه به خود اختصاص بدهيم.

> براي پذيرش نمايندگي در حال حاضر محدوديتي نداريم و كساني كه درخواست نمايندگي دارند مي توانند پس از احراز شرايط كافي و پذيرفته شدن در آزمون بيمه مركزي جذب اين شركت شوند.


تعداد بازدید :1021