بیمه باربری صادراتی و وارداتی و داخلی کارآفرین

bime barbari

بیمه باربری صادراتی و وارداتی و داخلی کارآفرین بیمه باربری بیمه حمل و نقل کالا باربری صادراتی و وارداتی بیمه باربری کالا باربری ترانزیت بیمه باربری کارآفرین bime barbari karafarin


بیمه حمل و نقل کالا یا بیمه باربری ، قدیمی ترین رشته در بیمه های بازرگانی است. در این نوع بیمه خسارت های وارد شده به کالا در اثر وقوع خطرهای بیمه شده در مسیر حمل جبران میشود و بیمه گر در مقابل دریافت حق بیمه متناسب با پوشش بیمه ای ازبیمه گذار، تعهد می کند که چنانچه کالای مورد بیمه در جریان حمل و جابجایی ازمبدأ به مقصد مندرج در بیمه نامه و به علت وقوع یکی از خطرات مندرج در بیمه نامه تلف و یا دچار خسارت شد و یا بیمه گذار براساس قوانین و مقررات بین المللی متحمل پرداخت هزینه هایی گردید، زیان وارد به کالا را جبران کرده و هزینه ها را هم بپردازد.

انواع بیمه حمل و نقل کالا شامل حمل و نقل داخلی, صادراتی, وارداتی و ترانزیت که به صورت زمینی، دریائی، هوائی و یا ترکیبی از آن ها با حداقل نرخ ممکن، تحت کلوزهای مختلف (A,B,C & Total Loss)و برای پوششهای متفاوت توسط این شرکت ارائه می شود.

معرفی انواع بیمه باربری

بیمه نامه باربری وارداتی :

این بیمه نامه یکی از اسناد مورد نیاز جهت گشایش اعتبار در بانک ها بوده و خطراتی که در حین حمل، کالاهای خریداری شده از کشورهای مختلف جهان به مقصد ایران را تهدید می کند تحت پوشش قرار می دهد.

بیمه نامه باربری صادراتی :

این بیمه نامه کالاهایی که از ایران به مقصد کشورهای خارجی حمل می گردند و بر اساس شرایط فروش نیاز به بیمه نامه صادراتی دارند، را تحت پوشش قرار می دهد.

بیمه نامه باربری ترانزیت :

مبدأ و مقصد برخی از حمل ها در خارج از مرزهای جمهوری اسلامی ایران بوده و کشور ایران تنها در مسیر حمل قرار دارد. برای تحت پوشش قرار دادن محمولاتی که به این روش حمل می گردند بیمه نامه های باربری ترانزیت صادر می گردد.

بیمه نامه باربری داخلی :

بیمه نامه های باربری داخلی یکی از بیمه نامه های باربری است که صاحبان کالا جهت تحت پوشش قرار دادن محموله هایی که مبدأ و مقصد حمل آنها یکی از شهرهای ایران می باشند، آن را تهیه می نمایند.

شرایط عمومی و اختصاصی

خطرات تحت پوشش در بیمه حمل و نقل داخلی از دو گروه تشکیل می شوند :

خطرات اصلی: آتش سوزی و حادثه وسیله نقلیه شامل: تصادف، تصادم، واژگونی و سقوط وسیله نقلیه
خطرات اضافی که بر حسب توافق و با دریافت حق بیمه اضافی هنگام صدور بیمه نامه به خطرات اصلی اضافه می شوند از قبیل خسارتهای ناشی از بارگیری، تخلیه، سرقت کل محموله به همراه وسیله نقلیه، آب دیدگی و سقوط کالای مورد بیمه از روی وسیله حمل

bime barbari


تعداد بازدید :11745

نظرات و سوالات شما

Baraye bime barbari kala az bandar che madareki lazem hast?

  • 1395/12/17

ارسال نظر و یا سوالات شما

حاصل جمع این دو عدد چیست؟ 16 + 19