بیمه درمان تکمیلی گروهی بیمه دانا

بیمه درمان گروهی

بیمه درمان تکمیلی گروهی بیمه دانا بیمه درمان تکمیلی bimeh darman takmili بیمه درمان گروهی پوشش بیمه های درمان تکمیلی جبران هزینه های بستری هزینه های بیمارستانی

درباره بیمه های درمان تکمیلی گروهی بیمه دانا

بیمه دانا با چهار دهه حضور مستمر و توانمند در عرصه صنعت بیمه، به ویژه در بیمه های درمانی توانسته ضمن دستیابی به جایگاه ممتاز در حوزه بیمه های اشخاص و مهمتر از آن، تثبیت سهم خود از بازار بیمه های درمانی، به عنوان یکی از ارکان این رشته بیمه ای جایگاه خود را ارتقاء دهد. تغییر رویکرد متولیان حوزه بهداشت و درمان عمومی با اتخاذ راهبرد اصولی در این عرصه از یک سو و ارتقاء سطح مطالبات مردم از کیفیت خدمات بیمه های درمانی از سوی دیگر موجب تغییر سیاست های کلان بیمه دانا در نحوه خدمات رسانی به بیمه شدگان بر مبنای اصل مشتری مداری گردید.

در این راستا، بیمه دانا با مشارکت و همسویی کارشناسان، پزشکان و صاحب نظران این رشته بیمه ای بر مبنای نیازسنجی و با استفاده از مطالعات میدانی، توانست با ارائه طرح ها و ایده های متنوع و کارآمد، ضمن ایجاد رضایتمندی در مشتریان خود، زمینه را برای اجرای مناسب طرح های آتی به عنوان پیشگام حوزه بیمه های درمانی کشور فراهم آورد.

مدیریت بیمه های درمان امید دارد، تا بیمه شدگان عزیز، بر پایه تعاملی مستمر و پایدار، همواره این شرکت را در اجرای هر چه بهتر طرح ها و ایده های خود از طریق ارائه پیشنهادات سازنده یاری نماید.

بیمه های درمان تکمیلی دانا

این پوشش بیمه ای جهت جبران هزینه های درمان مازاد بر تعهدات سازمانهای بیمه گر پایه ( شامل بیمه خدمات درمانی، تأمین اجتماعی و ... ) ارائه می گردد و نگرانی بیمه شدگان را از پرداخت هزینه های هنگفت درمان برطرف می نماید.

پیشگامی بیمه دانا در ورود به عرصه رقابتی صنعت بیمه، تجربیات ارزنده ای را در اختیار این شرکت قرارداده است؛ که نتایج  عمده آن عقد قراردادهای بزرگ در زمینه بیمه های درمانی توسط این شرکت بوده و هر ساله با بررسی برآیند چنین قراردادهایی، طرح ها و ایده های نوینی بر پایه اصل مشتری مداری تجلی می یابد.

بی تردید بهینه و بهنگام سازی پوشش های بیمه های درمان تکمیلی در قالب خدمات برتر، از راهبردهای اصلی این شرکت بوده و مدیریت بیمه درمان با الهام از آن، همواره بر کیفیت خدمات خود در یک فرایند بلند مدت خواهد افزود.

مشتریان بیمه های درمان تکمیلی

با توجه به گروهی بودن این بیمه نامه، مخاطبان و مشتریان آن را کارکنان سازمان ها و شرکت های خصوصی و دولتی تشکیل می دهد.

خطرات و ریسک های تحت پوشش بیمه های درمان تکمیلی

پوشش های بیمه ای که برای گروه های بالاتر از 50 نفر صادر می گردد جهت جبران هزینه های بیمارستانی و جراحی ناشی از بیماری، حادثه و سایر پوشش های اضافی درمانی که مازاد بر سهم بیمه گر پایه بوده و بیمه گذاران با توجه به شرایط و خواسته های خود می توانند با عقد قرارداد مربوطه از تمام یا بخشی از خدمات ذیل استفاده نمایند :

- جبران هزینه های بستری ، جراحی ، شیمی درمانی، رادیوتراپی، آنژیوگرافی قلب، گاماناپف و انواع سنگ شکن در بیمارستان ها و مراکز جراحی محدود و Day Care.

- جبران اعمال جراحی تخصصی شامل جراحی مربوط به سرطان ، مغز و اعصاب مرکزی نخاع ، گامانایف ، قلب ، پیوند ریه ، پیوند کبد ، پیوند کلیه و پیوند مغز استخوان

- جبران هزینه های زایمان اعم از طبیعی و سزارین

- جبران هزینه های درمانی نازایی و ناباروری

- جبران هزینه های مربوط به رفع عیوب انکساری چشم(نظیر عمل لیزیک ، لازک و ...)

- جبران هزینه های پاراکلینیکی (تشخیص درمانی) شامل: سونوگرافی، ماموگرافی، انواع اسکن، انواع سی تی اسکن، انواع آندوسکوپی، ام .آ ر. آی، اکوکاردیوگرافی، استرس اکو، دانسیتومتری، تست ورزش، تست آلرژی، تست تنفس (اسپیرومتری-PFT) نوار عضله (EMG)، نوار عصب (NCV)، نوار مغز(EEG)، نوار مثانه،(سیستومتری یا سیستوگرم)، شنوایی سنجی، بینایی سنجی، هولترمانیتورینگ قلب، آنژیوگرافی چشم و اعمال مجاز سرپائی شامل شکستگی و در رفتگی، گچگیری، ختنه، بخیه، کرایوتراپی، اکسیزیون لیپوم، بیوپسی ، تخلیه کیست و لیزر درمانی

- جبران هزینه های خدمات آزمایشگاهی شامل آزمایشهای تشخیص پزشکی ، پاتولوژی یا آسیب شناسی و ژنتیک پزشکی ، انواع رادیوگرافی ، نوار قلب ، فیزیوتراپی

- جبران هزینه های ویزیت و دارو

- جبران هزینه های دندانپزشکی

- جبران هزینه خرید سمعک

- جبران هزینه عینک و لنز تماس طبی

- جبران هزینه تهیه اعضاء طبیعی بدن

- جبران هزینه اروتز که بلافاصله بعد از عمل جراحی مورد نیاز باشد

- جبران هزینه تشخیص بیماری ها و ناهنجاری های جنین منوط به داشتن پوشش زایمان

- جبران هزینه همراه افراد زیر 7 سال و بالاتر از 70 سال در بیمارستان

- هزینه آمبولانس و سایر فوریت های پزشکی


نحوه استفاده از مراکز درمانی

شرکت بیمه دانا برای سرعت بخشیدن در ارائه خدمات به بیمه شدگان گرامی در سطح کشور با اکثر مراکز تشخیصی و درمانی اعم از خصوصی و دولتی طرف قرارداد می باشد، لذا به منظور کاهش هزینه ها و امکان کنترل کمی و کیفی خدمات در مراکز درمانی درخواست می گردد بیمه شدگان برای جلوگیری از پرداخت هزینه های اضافی پس از دریافت معرفی نامه از بیمه دانا به مراکز درمانی طرف قرارداد مراجعه نمایند.

- در صورت نیاز به استفاده از خدمات بیمارستان ها و مراکز درمانی خارج از محل سکونت ، بیمه شدگان می توانند با ارائه کارت درمانی به شعب بیمه دانا در سطح کشور مراجعه و ضمن دریافت معرفی نامه ، از خدمات بیمارستان ها و مراکز درمانی طرف قرارداد بهره مند گردند .

 - در صورت استفاده از بیمارستان های طرف قرارداد بیمه دانا که با سازمان های بیمه گر پایه قرارداد ندارند پس از کسر فرانشیز ( سهم بیمه گر پایه ) امور مربوط به درمان امکان پذیر خواهد بود . شایان ذکر است بیمه شدگان محترم در استفاده از بیمارستان های غیر طرف قرارداد نیز مجاز خواهد بود .

مدارک مورد نیاز جهت صدور معرفی نامه به بیمارستان ها و مراکز درمانی طرف قرارداد

- کارت معتبر بیمه دانا یا معرفینامه از سوی بیمه گذار

- گواهی پزشک معالج مبنی بر نوع بیماری یا عمل جراحی مورد نیاز

- تصویر دفترچه بیمه، بیمه شده اصلی و بیمار

- اصل شناسنامه فرزندان مونث بالای 17 سال و مطلقه

- گواهی اشتغال به تحصیل برای فرزندان مذکر بالای 22 سال حداکثر تا سن 25 سال تمام (دانشجوی دکتری 26 سال)

چنانچه بیمه شده هزینه های بیمارستانی را شخصاً پرداخت نماید می بایست ابتدا سهم بیمه گر اولیه (تأمین اجتماعی یا خدمات درمانی) خود را دریافت و سپس تصویر برابر اصل مدارک درمانی به انضمام تصویر چک دریافتی از بیمه گر اولیه (در صورت عدم صدور چک توسط بیمه گر پایه و واریز به حساب بیمه شده بایستی اخذ تاییدیه از بیمه گر پایه درج گردد) و تصاویر شناسنامه و دفترچه بیمه (اصلی و بیمار) و کارت درمانی معتبر را برای دریافت سهم بیمه دانا ارائه نماید که در این صورت هزینه ها با رعایت اصل هم ترازی مراکز درمانی طرف قرارداد بیمه دانا و تعرفه های مصوب و آیین نامه های بیمه مرکزی و مقررات مربوطه محاسبه و پرداخت می شود.

خدمات ویژه

الف- سامانه اطلاع رسانی قرارداد درمان

بیمه گذاران و بیمه شدگان محترم می توانند با مراجعه به سامانه استعلام درمان به آدرس اینترنتی :

 DANA-INSURANCE.COM/ESTELAMDARMAN با وارد کردن کد ملی و سال تولد افراد خانواده آخرین اطلاعات وضعیت درمانی خود همچون: افراد تحت تکفل، معرفی نامه، خسارت های بیمارستانی و پاراکلینیکی را دریافت نمایند.

ب- کیوسک بیمه ای

کیوسک بیمه ای با هدف صرفه جویی در زمان و خدمات رسانی سریع به بیمه گذاران راه اندازی گردیده است و به نوعی یکی از طرح های ویژه بیمه دانا در زمینه بیمه های درمانی در سطح صنعت بیمه است. در این طرح، بیمه شده بدون مراجعه به شعب بیمه دانا و تنها با ارسال تصاویر دستور پزشک و مدارک شناسایی، می تواند معرفینامه بیمارستانی خود را از این کیوسک ها که در بیمارستان های طرف قرارداد نصب شده است، دریافت نمایند.

ج- سامانه اطلاع رسانی پیامکی

این سامانه به منظور اطلاع رسانی به بیمه شدگان در خصوص خسارت های پرداختی، وضعیت پرونده و نیز مانده سقف ریالی معرفینامه طراحی شده است. در این طرح بیمه دانا اطلاعات یاد شده را از طریق پیامک به بیمه گذاران خود ارسال می نماید.

د- سیستم مشاوره و ارجاع

این سیستم برای اولین بار در شرکت بیمه دانا و به منظور راهنمائی بیمه شدگان در زمینه های مختلف درمانی مانند : اطلاع از مفاد قراردادهای فی مابین، راهنمائی های اختصاصی به بیمه شدگان ارائه اطلاعات در خصوص امکانات مراکز درمانی طرف قرارداد و همچنین کاهش هزینه ها و جلوگیری از اتلاف وقت بیمه شدگان طراحی گردیده و این عزیزان می توانند براحتی و طی تماس تلفنی در ساعات اداری اطلاعات مورد نیاز خود را دریافت نمایند.

هـ- سرویس آنکال 24 ساعته پزشکان

در این طرح ، به منظور استفاده بهینه از خدمات مورد تعهد این شرکت ، پزشکان معتمد بیمه دانا در سراسر کشور آماده پاسخگوئی و ارائه مشاوره های درمانی مورد نیاز جهت استفاده از مراکز درمانی متناسب با نیاز بیمار از طریق تلفن های اعلامی بر روی پرتال این شرکت واقع در بخش مراکز ارائه خدمات بیمه ای پزشکان آنکال بوده و در طول ساعات شبانه روز و در مواقع لزوم ، هماهنگی های لازم را با مراکز درمانی طرف قرارداد جهت بستری بیمه شدگان  فراهم می نمایند.

و - کارت طلایی درمان

این کارت به منظور رفع پریشانی خاطر و استرس بیمه شدگان و اطرافیان ایشان در مواقع بروز بیماری و حوادث ، طراحی و در اختیار هریک از بیمه شدگان قرار می گیرد تا در اینگونه موارد با اطمینان خاطر از نبود مشکلات مالی و رفع دغدغه های احتمالی ، صرفاً به فکر بهبودی و سلامت خود و عزیزانشان باشند . این کارت در کلیه مراکز درمانی طرف قرارداد ( که بیش از 95% بیمارستان های کشور را شامل می شود ) معتبر بوده و بیمه شدگان در طول شبانه روز و با ارائه این کارت می توانند از خدمات بستری در مراکز مذکور بدون هیچگونه محدودیت سقف تعهد و یا پرداخت فرانشیز و هزینه های خارج از تعهد استفاده نمایند .

( هزینه های مورد تعهد طبق مفاد قرارداد فی مابین توسط بیمه دانا پرداخت شده و اینگونه هزینه ها (خارج از تعهد و فرانشیز ) از محل سپرده بیمه گذار تأمین خواهد شد .

بیمه درمان گروهی


تعداد بازدید :20439

نظرات و سوالات شما

نرخ بیمه درمان گروهی برای ۱۸ نفر از اعضای شرکت می خواستم

  • 1396/01/18

ارسال نظر و یا سوالات شما

حاصل جمع این دو عدد چیست؟ 17 + 19